Is deze nieuwsbrief niet leesbaar? Klik dan hier.   Wilt u deze nieuwsbrief niet meer ontvangen? Uitschrijven

Expo ‘Royal Book Collections’


Europeana heeft op haar website de virtuele tentoonstelling ‘Royal Book Collections’ geopend die gelinkt is aan het project Europeana Regia. De tentoonstelling biedt een nieuwe kijk op drie collecties van handschriften die in het kader van het project werden bijeengebracht.

Vertellingen voor kinderen


De Bibliotheek nodigt u uit op haar nieuwe afspraak tijdens de schoolvakantie. Op woensdagnamiddag brengen bezielde vertellers in de gezellige sfeer van LIBRARIUM hun leuke, grappige of spannende verhalen tot leven, tot vermaak van jong en oud. Na de vertoning staat een vieruurtje klaar.

Oorlogspers


Op 14 december lanceerde het SOMA de website warpress.cegesoma.be die gewijd is aan de oorlogspers. Op deze website kunt u tientallen titels raadplegen van Belgische sluikbladen die verschenen tijdens beide wereldoorlogen, zoals La Voix de Belgique en België vrij.


facebookLogo Volg de Koninklijke Bibliotheek op Facebook!

De Koninklijke Bibliotheek werkt mee aan de grote tentoonstelling over Verlaine in het kader van ‘Mons 2015’

In het kader van ‘Mons, Europese Culturele Hoofdstad 2015’ werkt de Koninklijke Bibliotheek van België mee aan de tentoonstelling ‘Verlaine, cel nr. 2. Dichterlijke onrust’, gewijd aan de Franse dichter Paul Verlaine die na een ruzie met Arthur Rimbaud een tijdje in de gevangenis van Bergen werd opgesloten. De tentoonstelling focust op deze belangrijke periode in het leven van Verlaine, waarin hij heel wat meesterwerken schreef. Ze evoceert ook de relaties van de dichter met de artistieke en literaire wereld van die tijd. De bezoekers kunnen bijna 150 voor het merendeel onuitgegeven of weinig bekende documenten ontdekken die de Koninklijke Bibliotheek bewaart. De heer Bernard Bousmanne, conservator van de afdeling Handschriften van de Koninklijke Bibliotheek, is de commissaris van deze tentoonstelling.

Op het spoor van Vivaldi…


De conservatrice van de muziekverzamelingen van de Koninklijke Bibliotheek van België Marie Cornaz ontdekte in Engeland nieuwe uitzonderlijke muziekbronnen met onder andere een onbekende aria van Vivaldi. Deze nieuwe ontdekking herinnert aan haar ontdekking in België, in het archief van Arenberg, van twee uittreksels van nog een opera van Vivaldi, L’inganno trionfante in amore (1727).

Agenda

02.01.2012 - 15.00

Vertellingen voor kinderen

12.02.2013 - 17.30

Rondleiding - Zaklampentocht

13.02.2013 - 15.00

Vertellingen voor kinderen

16.02.2013 - 13.30

Schrijfatelier : StoepStadSchaduw

18.02.2013 - 9.00 > 17.00

Colloquium
Schimmel, een niet te overwinnen vijand?


22.02.2013 - 12.30

Middagconcert
Maria Milstein & Philippe Riga


16.03.2013 - 13.30

Schrijfatelier - Beestenbende

22.03.2013 - 12.30

Middagconcert : Roel Dieltiens

30.03.2013 - 13.30

Workshop : Lezen, gelezen: voorlezen!

02.04.2013 - 17.30

Rondleiding - Zaklampentocht

Koninklijke Bibliotheek van België - Keizerslaan 4 - 1000 Bruxelles - +32-(0)2-519.53.11 - info@kbr.be
                   cmyk_basic_pc                BelspoFR