| Vele studenten komen ‘blokken’ in de Bibliotheek |
|
Heel wat studenten hebben er opnieuw voor gekozen om te komen ‘blokken’ in de leeszalen van de Koninklijke Bibliotheek. De legendarische rust en de werksfeer die er heersen, hebben er hen van overtuigd om elk jaar terug te keren naar deze plek. De meesten komen vooral om te studeren voor hun examens. Zoals de vorige jaren proberen we hen ertoe te bewegen van hun aanwezigheid in ons gebouw te profiteren om onze verschillende collecties en de vele diensten die we aanbieden te ontdekken.
De tentoonstelling ‘Een koninklijke bron voor Mercator’ en de geselecteerde stukken die we in ons museum LIBRARIUM tentoonstellen, zijn momenteel gratis te bezichtigen.
Aarzel dus niet, beste studenten, om even te pauzeren en ze te gaan bekijken. |
| Streaming |
|
De voorbije twee weken heeft Thierry Verbeeck zijn werk ‘Streaming’ opgesteld in onze hal Gutenberg. Al wie dat wilde, kon een bijdrage leveren aan dit ‘participatief’ kunstwerk. Het resultaat was opmerkelijk.
|
|
|
European Museum of the Year Award and the Council of
Europe
Museum Prize
|
|
De Koninklijke Bibliotheek heeft officieel haar kandidatuur ingediend voor de EMYA 2013. De juryleden zullen de naam van de gelukkige winnaar bekendmaken na een bezoek aan LIBRARIUM in de zomer/herfst van 2012.
|
| Graffititentoonstelling |
Een aantal jonge Brusselaars die in het kader van Museum Night Fever werden ingewijd in de graffitikunst, heeft een reeks doeken gemaakt waarvoor ze inspiratie vonden in de thema’s van ons museum LIBRARIUM.
Hun werk wordt van 14 juni tot 11 juli 2012 tentoongesteld in het Huis van de stad Brussel.
|
| Potage-toit
|
In onze biologische moestuin werden de eerste pijpajuintjes geoogst. De oogst gaat onverminderd voort en een deel van de groenten wordt gebruikt in de cafetaria. De overblijvende groenten worden te koop aangeboden aan alle belangstellenden.
|
|