Op 12 september 2026 organiseert KBR de derde publieke ontmoeting in het kader van het Congolines onderzoeksproject. Tijdens dit evenement presenteren de onderzoekers de voorlopige conclusies van hun onderzoek naar de Congolese schilderkunst uit de eerste helft van de twintigste eeuw, met bijzondere aandacht voor muurschilderingen en aquarellen van kunstenaars uit verschillende regio’s van Congo.
Dit ontmoetingsmoment biedt de gelegenheid om belangrijke, maar weinig bekende werken opnieuw in hun context te plaatsen en terug te blikken op de uitdagingen die de onderzoekers ondervonden bij het reconstrueren van de verhalen van deze kunstenaars en hun werken. Tot slot gaan we graag met u in gesprek over het onderzoek naar kunstwerken die verband houden met de Belgische kolonisatie in Congo.
Schrijf u nu in Ontdek het Congolines project
Praktische informatie
14:00-16:00: presentaties door de onderzoekers van het project, gevolgd door een Q&A
KBR, Kunstberg 28, 1000 Brussel
Panoramazaal, 6de verdieping
Afbeelding: Toegeschreven aan Tshela Tendu, geen titel, c.1929-1932, Ibanshe, Belgisch Congo (Democratische Republiek Congo), KBR, Prentenkabinet – DES AFR – Tshela Tendu : SV 72815-92

