Bart Van Loo nodigt u uit om door zijn ogen te kijken naar een van de meest fascinerende periodes uit onze geschiedenis, een tijdperk waar kunst en macht elkaar naar een hoger niveau tillen. Samen met KBR stelde hij een bijzonder museumparcours samen. U ontdekt er originele aquarellen van Jean Léon-Huens uit ‘s Lands Glorie naast uitzonderlijke handschriften, drukken en prenten uit de KBR collecties.
Deze stukken illustreren Barts fascinatie voor geschiedenis én ze maken de wereld van het Bourgondische hof tastbaar. Bij dit parcours schreef hij teksten waarin hij de essentie van onze Bourgondische ontstaansgeschiedenis weet te vatten.
Door de ogen van een rasverteller
De aquarellen van Jean-Léon Huens — die hij als tiener letterlijk stuk keek — deden zijn liefde voor geschiedenis ontvlammen. Prent nr. 182, Nancy, plantte een zaadje dat jaren later zou uitgroeien tot De Bourgondiërs. Aartsvaders van de Lage Landen. Het was Barts droom om Huens’ originele prenten te zien naast eeuwenoude schatten van KBR, naast handschriften die ooit werden aangeraakt door Filips de Goede en de zijnen. Ervaar hoe kleine emotie en grote geschiedenis elkaar vinden en hoe verbeelding en verleden in één oogopslag samenvallen.
Koop uw ticket Ontdek het KBR museum
Ga verder op ontdekkingstocht in Brussel
Uw reis door de Bourgondische wereld hoeft niet te eindigen in het KBR museum. Met de podwalk Stoute schoenen neemt Bart Van Loo u mee door Brussel. Via de VRT-app PodWalks wandelt u langs plekken waar het Bourgondische verleden nog altijd voelbaar is — van het Paleizenplein, via Hotel Ravenstein en de Nassaukapel, tot de Grote Markt en de Sint-Michiels en Sint-Goedelekathedraal.
Meer weten over de podwalk
Praktische info
- Wanneer ? 21 maart tot 18 oktober 2026
- Waar ? KBR museum
- Prijs
- 0€ : -18 jaar, MuseumPASSmusées, lerarenkaart, personen met een handicap, werkzoekenden, ICOM-kaart, Belspo-kaart, Brussels Card
- 8€ : 65+, studenten
- 11€ : Standaardtarief



