Sinds 2008 publiceert KBR het wetenschappelijk tijdschrift In Monte Artium: Journal of the Royal Library of Belgium. Het is volledig via Open Access beschikbaar. Als onderzoeksinstelling steunt KBR het Open Access-model, dat de resultaten van onderzoek gratis toegankelijk maakt.
In Monte Artium verzamelt elk jaar kwaliteitsvolle wetenschappelijke bijdragen over de collecties, activiteiten en diensten van KBR. De nadruk ligt op thema’s die verband houden met het historische grondgebied van België. Bijdragen kunnen onder meer handelen over collectiestukken, inhoud, context en onderzoeksmethodologie.
Publiceren in In Monte Artium
Het tijdschrift staat open voor alle internationale onderzoek(st)ers en publiceert bijdragen in het Engels, Frans, Nederlands, Duits, Italiaans en Spaans. In Monte Artium wordt in Open Access gepubliceerd door onze partner OpenEdition Journals. We nemen daarbij alle criteria in acht inzake wetenschappelijke kwaliteit en peer review. De artikelen verschijnen onder de Creative Commons-licentie (CC BY-NC-ND 4.0) en zonder publicatiekosten.
Wilt u een artikel publiceren in het tijdschrift In Monte Artium? Neem dan contact op met het redactiecomité via vazbagrnegvhz@xoe.or. Het redactiecomité onderzoekt alle bijdragen alvorens ze aan een externe beoordeling te onderwerpen. In de tussentijd kun je de aanbevelingen voor auteurs vinden op de In Monte Artium webpagina.
Redactiecomité
Voor alle vragen kunt u contact opnemen met de hoofdredacteur, Dr. Nathaël Istasse (Handschriften/Oude en kostbare drukwerken) : angunry.vfgnffr@xoe.or, of met een ander lid van het redactiecomité:
- Marie-Sophie Bercegeay (Elektronische bronnen): znevr-fbcuvr.oreprtrnl@xoe.or
- Dr. Brecht Deseure (Kranten): oerpug.qrfrher@xoe.or
- Sara Lammens (Algemeen directeur)
- Dr. Hugo Rodriguez (Conservatoire royal de Bruxelles) : uhtb.ebqevthrm@pbafreingbver.or
- Sophie Vandepontseele (Directeur Hedendaagse verzamelingen)
Inhoudsopgave van het laatste nummer
- Edition and Translation of the Pseudo-Chrysostomic Homily In Divitem et Lazarum (CPG 4854), Mathieu Cuijpers (EN)
- De betekenis van Vesalius’ brieven aan Benedetto Varchi met een Nederlandse en Franse vertaling ervan, Maurits Biesbrouck, Theodoor Goddeeris, Omer Steeno, Jacqueline Vons et David Soulier (NL)
- Leopold Wiener & de ontwerpwedstrijd van 1847: Een glansrijke start, Jakob Vandenberghe, Fran Stroobants (NL)
- De vermiste Goetsbloets. Reconstructie van het eerste deel van de Antwerpse kroniek Tydsgebeurtenissen (1794-1795),Brecht Deseure (NL)
- New initiatives in book history in the Royal Library of Belgium (KBR), Jan Pauwels (EN)
Beschikbare volumes
Vanaf volume 15 verschijnt het tijdschrift op OpenEdition Journals.
- In Monte Artium 15 – 2023 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 16 – 2025 (beschikbaar in open access)
Volumes 1 tot 14 zijn beschikbaar bij Brepols.
- In Monte Artium 14 – 2021 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 13 – 2020 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 12 – 2019 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 11 – 2018 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 10 – 2017 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 9 – 2016 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 8 – 2015 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 7 – 2014 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 6 – 2013 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 5 – 2012 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 4 – 2011 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 3 – 2010 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 2 – 2009 (beschikbaar in open access)
- In Monte Artium 1 – 2008 (beschikbaar in open access)

