In 1839 was de Koninklijke Bibliotheek gelegen in het Paleis van Karel van Lotharingen. Nu is het 18de-eeuwse paleis het decor voor de tijdelijke tentoonstellingen van KBR. Daarbuiten is het enkel toegankelijk tijdens speciale evenementen. Het paleis is volledig toegankelijk voor personen met beperkte mobiliteit.
Zaalverhuur
Wanneer er geen tentoonstelling loopt, kunt u de appartementen en de rotonde huren voor evenementen. De rotonde in Italiaanse stijl is versierd met een prachtige marmeren vloer waarin stalen van marmersoorten uit onze gewesten zijn ingevoegd. Het indrukwekkende 18de-eeuwse decor geeft uw evenement een exclusieve toets. De rotonde leidt u naar de appartementen: vijf aan elkaar grenzende vertrekken. Met hun mooie parketvloeren, majestueuze kroonluchters en indrukwekkend gedrapeerde gordijnen, vormen deze ruimtes een stijlvol decor voor uw evenement.
Toegankelijk voor personen met beperkte mobiliteit.
Tarieven
Week
Weekend
Dag
€ 6.000
€ 6.000
Halve dag
€ 3.600
€ 3.600
Per bijkomend uur
€ 900
€ 900
Schoonmaak
€ 100/dag
Technicus
€ 45/uur
Security (opbouw to afbraak)
€ 55/uur
Geschiedenis van het gebouw
Karel van Lotharingen was de gouverneur-generaal van de Oostenrijkse Nederlanden van 1744 tot 1780. Hij was een leergierig man op gebied van de wetenschappen en het occultisme, een kenner van de Encyclopédie van Diderot en d’Alembert, kunstliefhebber en verwoed verzamelaar.
Het Paleis van Karel van Lotharingen werd vanaf 1757 gebouwd op de plek waar vroeger het paleis van Nassau stond. Er bestaat alleen nog een gevel uit het laat-rocaille en begin neo-classicisme met decoratieve elementen van Laurent Delvaux. Het marmeren beeld van Hercules in het trappenhuis is eveneens het werk van Delvaux.
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat deze website zo vlot mogelijk draait. Als u doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat hiermee instemt.